Warunki zaliczenia:

  • parametry zaliczenia zostały ustalone przez prowadzącego wykład

Punktacja:

  • punktacja została ustalona przez prowadzącego wykład

Tematy projektów grupa piątkowa

Grupa 8:15

  1. Omówienie systemów wirtualizacji - kontenery, parawirtualizacja, wirtualizacja pełna oraz emulacja(2os) - Maćkowiak, Latour
  2. Omówienie algorytmów schedule w jądrze Linux (2os) - Wojaczek
  3. Omówienie wirtualizacji XEN z przykładami konfiguracji (2os) -
  4. Omówienie tworzenia środowisk w Vagrant (2os) - Kilichowska Hoppe
  5. Automatyzacja zarządzania Ansible (2os) - Pingot Łazur
  6. Opis składowych i działania CloudStack (2os) -
  7. Omówienie protokołu Netconf (1os) - Gałdyn
  8. Omówienie monitoringu Zabbix - Wielorański
  9. SELinux - zasada działania, opis funkcjonalności i przykłady(2os) - Ziach Dudek
  10. System Operacyjny Android - budowa najnowszej stabilnej wersji(2os) - Bukowska Sieińska
  11. Apache Hadoop - Kuc
  12. Ataki i obrona przez DDoS - Krawczyk
  13. Sniffing sieci WiFi - Prażyński
  14. KLastry IIS oparte o NLB. Krótki opis na czym polega współdzielenie sesji. - Kokosza
  15. Ataki Man in the Middle - Kaczmarek
  16. (S. Gawiejnowicz) Problem czytelników i pisarzy - Kania
  17. (S. Gawiejnowicz) Obsluga sygnalow w systemie UNIX - Petrus
  18. (S. Gawiejnowicz) Service Pack dla systemow rodziny WINDOWS< - Żuchowski
  19. (S. Gawiejnowicz) Program LILO - Gąsiorowski
  20. (S. Gawiejnowicz) Szyfry macierzowe -
  21. (S. Gawiejnowicz) Spam - Omówienie mechanizmów antyspamowych. - Bąk

Grupa 10:15

  1. Opis działania libvirt + przykładowe implementacje (2os) - Mendlik
  2. Implementacja i opis FUSE (2os) -
  3. Omówienie wirtualizacji KVM z przykładami konfiguracji (2os) - Behnke i Ambroziak
  4. Omówienie wirtualizacji VirtualBox z przykładami konfiguracji (2os) - Nowacka Jurkiewicz
  5. Omówienie konterów docker (2os) - Dworczyński Kaczmarek
  6. Automatyzacja zarządzania Saltstack (2os) -
  7. Opis składowych działania OpenStack (2os) - Malińska
  8. Protokół OpenFlow (2os) - Pydyniak i Rutke
  9. Omówienie monitoringu Icinga -
  10. Omówienie mechanizmów VFS w Linux (2os) - Orzechowski
  11. System plików EXT4 (2os) - Mączkowski Małolepszy
  12. System plików BTRFS/XFS (2os) - Mazurek Strzelecki
  13. rozproszone bazy danych nosql - Gola
  14. (S. Gawiejnowicz) Hacking - Olejnik i Zierek
  15. (S. Gawiejnowicz) Pamieci typu DDR2 i DDR3 - Kołodziekczak Piwecki
  16. (S. Gawiejnowicz) Standard PVM
  17. (S. Gawiejnowicz) Steganografia i jej zastosowania (2os) - Banach Trela

Plan zajęć(nieaktualny)

Harmonogram dostarcza prowadzący wykład.